Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Lietuvos šunų čempionų čempionate 2020 gražiausiu šunimi išrinktas Maltos bišonas

2020-01-15

Sausio 11-tą dieną laisvalaikio ir pramogų komplekse „Vilnius Grand Resort“ vėl rinkosi gražiausi Lietuvos šunys-čempionai.

Lietuvos čempionų čempionato 2020 metų nugalėtojai.

Iš 32 atrinktų gražiausių Lietuvos šunų du teisėjai iš Maskvos Eugene Erusalimsky su sutuoktine Elena Erusalimskaya bei turkas Alpay Özkan turėjo išrinkti tą veinintelį laimingąjį nugalėtoją. Ir juo tapo Lietuvoje gerai žinomo gyvūnų prekių tinklo KIKA savininkės šuo Maltos bišonas ART OF LIFE‘S TAURO THENDER. Antra vieta atiteko Dianos Jurkuvienės juodam cvergšnauceriui SILVER RAINBOW YULI CAESAR.

Pašnekinome nugalėtojo savininkę Janitą Janušauskaitę-Plungę. Maltos bišonas jau beveik penkerių metų. Tačiau, pasak Janitos, būtent 3-4 metų šios veislės šunys pasiekia brandą ir pradeda „skinti laurus“. Nugalėtojo tėvas gyveno pas Janitą. Jos kolegė paprašė sukergti pastarosios kalę su Janitos patinu. „Santuoka“ įvyko ir toliau abu šunys iki pat gimdymo gyveno pas Janitą. Pagal kalės savininko sutartį gimdyti nugalėtojo mamą teko vežti į Rusiją. Šuniukai atgal į Lietuvą grįžo su rusiškais dokumentais. Kaip įprasta, vienas šuniukas atitenka patino savininkui. Taip parodos nugalėtojas tapo Janitos nuosavybe. Mažylis pas Janytą sugįžo 2,5 mėnesio amžiaus. Buvo smalsus, šarmingas, jam visko labai reikėjo.

Lietuvos čempionų čempionato 2020 metų nugalėtojas.

„Tai labai žymus šuo. Jis yra Europos, Amerikos čempionas ir šį titulą pelnė dar beveik trisdešimtyje šalių. Šuo buvo ruošiamas specialiai parodoms, daryti karjerą. Todėl nugalėtojui labai patinka parodos, jis nebijo jokių dangų, eina drąsiai. Jam reikalinga kruopšti priežiūra: 3-5 dienas per savaitę jis maudomas, tvarkomas kailis, perrišama galva, tvarkomi ūsai. Ir tai yra kaina, kuri sumokama už pergales. Deja, pasitaiko ir klaidų: tai ne taip išmaudomas, ar netinkama kosmetika būna panaudota, neteisingai sutvarkomas kailis. Šunį visada reikia matyti, stebėti. Todėl ir į darbą tenka su juo eiti“ – pasakoja Janita.

Šventė baigėsi. O kitais metais Lietuvoje vėl bus surengtas Pabaltijo šunų čempionų čempionatas.

Nuotraukų galerija