Šunų mylėtojams ir profesionalams

Bimas.lt logo

Paieška:

Samojedų veislynas KLAJOKLIŲ ŠUO

2013-01-21
Autorė Giedrė Sriubaitė
Nuotraukos Audriaus Sriubo

Ko gero, Bimo komandai buvo lemta susitikti su „Klajoklių šunimi“. Pirmoji pažintis su Dalia ir Evaldu Mickiais užsimezgė Karolio Masilionio kinologijos mokyklėlėje, tačiau baigus klausyti kursą, keliai išsiskyrė.

Retriveriai su Gintare ir Andriumi

Vėl susitikome 2012 metais Jonavos klubo organizuotoje parodoje, kuomet šis veislynas puikiai pasirodė Best in Show programoje ir Kiuri (Cabaka's Ice Cute of Yacker) tapo gražiausiu Jonavos klubo šunimi, tačiau ir tuomet smagiai pabendravę apie kinologiją pasukome savais keliais. Lemtingais tapo 2013 metai, kuomet vienai fotosesijai prireikė samojedų veislės šunelių. Tačiau apie viską iš pradžių.

Pradžia

Dalia su savo gražuoliais.

Dalia su savo gražuoliais.

Dalia užaugo kaime, kur visada šalia būdavo šunų. Tiesa, tai nebuvo parodiniai šunys. Šie šunys atlikdavo sargo ir medžioklinio šuns funkcijas. Nuo pat vaikystės Dalia žinojo, kaip reikia pasirūpinti keturkoju draugu: kaip prižiūrėti ir auklėti. Kartu netgi eidavo su tėčiu į medžioklę. Taip išsivystė stiprus ryšys tarp jaunos merginos ir šunų, kuris nenutrūksta iki šiol.

Vėliau Dalios ir Evaldo namuose karaliavo mišrūnai ir Vokiečių aviganiai, tačiau šie šunys buvo tiesiog „naminukai“. 2008 metais grįžęs po darbų namo, Evaldas iš sūnaus išgirdo, jog šis internete rado samojedų veislės šuniuką ir reikia važiuoti apžiūrėti. Taip namuose atsirado Orgitta iš Lazurito menės. Įsigyję kilmingą kalytę, Mickiai nusprendė išbandyti laimę parodose. Nuo pat pirmojo bandymo šeimą apėmė azartas. Greitai įsitraukė į samojedų forumą, pradėjo aktyviai mokytis grooming’o ir hendling’o paslapčių.

Tuo pačiu metu šeima susidūrė su problema, jog Lietuvoje yra labai mažai samojedų. Dėl to buvo sunku rasti reikiamą informaciją, nebuvo su kuo pasitarti. Nebuvo lengva ir dėl to, jog parodose paaiškėjo, jog Orgitta vos įtelpa į standartą ir vargu, ar taps perspektyviu parodiniu šunimi.

Veislynas

Dalia ir Evaldas su savo numylėtiniais.

Dalia ir Evaldas su savo numylėtiniais.

Šiek tiek apšilę parodose, Mickiai užsisakė antrąją kalytę Kyrą (White Aurora Kyra) iš Vengrijos, o vėliau ir gražuolį Patriką (Sonata Arctica Xathur Dexterson) iš Lenkijos. Ši trijulė ir buvo svajonės išsipildymo – veislyno Klajoklių šuo pradžia (įregistruota FCI: 2010-02-24).

Tais pačiais metais į namus atkeliavo ketvirtoji samojedė Kiuri (Cabaka’s Ice Cute of Yacker) iš Danijos. Ši panelė tapo tikrų tikriausia samojedų šeimos pažiba – atkeliavusi iš visoje Europoje pripažinto samojedų veislyno, greitai pradėjo rinkti titulus Lietuvoje bei užsienyje.

Klajoklių šuo jau turi keturias vadas, o už savaitės turėtų gimti penktoji, o dar už kelių savaičių ir šeštoji vada. Iš pirmųjų keturių vadų namuose pasiliko Brijan (Klajoklių šuo Brijan O’Azzis) ir Dunis (Klajoklių šuo Dunaj of Benji). Šeimininkai pripažino, jog nemažas iššūkis auginti dvi vadas vienu metu, tačiau neabejoja, jog pavyks susitvarkyti su šia užduotimi. Smagu ir tai, jog visi šuniukai iš laukiamų vadų jau užsakyti.

Dogoterapija

Dogoterapija Muniškių socialinės globos namuose.

Dogoterapija Muniškių socialinės globos namuose.

Šiuo metu veislyne turėtų būti 6 šuniukai, tačiau gyvena tik 5. Pirmoji samojedė Ogritta dabar gyvena Vilniuje pas daug sveikatos problemų turinčią šeimą. Šie žmonės labai norėjo šuns, tačiau sveikata neleido įgyvendinti svajonės. Užauginti jauną ir judrų samojedą jiems būtų buvę per sunku.

Vilniečiai ne kartą lankėsi Lapių miestelyje pas Mickius, nuolat bendravo telefonu ir internetu. Ypač susibendravo su Ogritta. Puikiai išauklėta ir jau suaugusi kalytė šiems žmonėms buvo vienintelis variantas. Nors ir buvo labai sunku skirtis su mylimu šunimi, tačiau Mickiai apsisprendė, jog jų augintinė yra reikalinga Vilniuje.

Dabar Ogritta Vilniuje darbuojasi kaip tikrų tikriausias terapinis šuo. Nors samojedai yra gana judrūs šunys, tačiau moka būti švelnūs ir mieli, todėl puikiausiai tinka dogoterapijai. Lietuvoje dogoterapija dar tik žengia pirmuosius žingsnius (populiariausi šunys kol kas niūfaundlendai, auksaspalviai retriveriai ir labradorai). Pasaulyje šioje srityje taip pat aktyviai darbuojasi ir samojedai. Mickių šeima tikisi, jog palaipsniui ir Lietuvoje į dogoterapiją įsitrauks samojedai bei viliasi, jog jie taip pat galės prisidėti su savo šunimis.

Ateities planai

Visa kompanija.

Visa kompanija.

Šis pavasaris Klajoklių šuniui žada būti itin darbingas: laukia ne tik parodos, dvi vados ir tolimesnis gilinimasis į kinologiją bei dogoterapiją, bet ir samojedų klubo registracija, tolimesnis klubo vystymas ir Lietuvos čempionų čempiono konkursas.

Evaldas nusijuokė, jog po darbo su šunimis dažnai nebelieka laiko netgi įprastam darbui. Kartu pasidžiaugė, jog jo profesija yra labai naudinga namuose – šeimos planuose yra ūkinio pastato atnaujinimas ir remontas. Ten, pasibaigus darbams, turėtų patogiai apsigyventi visa gausi samojedų šeimyna.

Didelis ir erdvus kiemas taip pat įrengtas pagal šunelių poreikius. Tvorelė skiria kiemą į kelias dalis, kuriose gali išsilakstyti nesipykdami. Dalia pasidžiaugė, jog samojedai yra judrūs ir žaismingi, tad nereikia jų užimti papildomai. Patys šuneliai padūksta tarpusavyje, o grįžta į kambarį jau pavargę ir pasiruošę nusnausti.

Fotosesija

Fotosesijoje su dainininke CIEL

Fotosesijoje su dainininke CIEL

O dabar metas sugrįžti į straipsnio pradžią. Šią žiemą Bimas.lt apjungė pajėgas su UAB Parkų Technika ir pasiryžo dideliam ir smagiam projektui – fotosesijai senose kolūkio dirbtuvėse. Viskas buvo suplanuota nepriekaištingai: Viking ir Stihl įrankiai, žavi daininkė CIEL tapo manekene, atsirado ir kolūkio dirbtuvės, priklausančios drožėjui Robertui Keliauskui.

Fotografais tapo: Andrius Matvejevas (Goldenamigos.eu), Vidas Biveinis ir Audrius Sriubas (Bimas.lt), tačiau kažko dar trūko pilnam idėjos įgyvendinimui. Taip kilo mintis į fotosesiją įtraukti šunis. Buvo rinktasi tarp samojedų ir Aliaskos malamutų. Apžiūrėjus patalpas, visas kolektyvas vienareikšmiškai nusprendė, jog labiausiai tinka vistik samojedai.

Įsijungus Bimas.lt duomenų bazę, radome ne vieną samojedų veislyną, tačiau projektas buvo nestandartinis, darbo sąlygos sunkios. Kolūkio dirbtuvės yra apleistos – šuo gali nesunkiai susižeisti, o dar ir viso darbo metu kaustė minusinis šaltukas. Tokiam projektui ryžtųsi tikrai ne kiekvienas kinologas. Klajoklių šunį Bimui rekomendavo Egidijus Lukoševičius (UAB Parkų Technika direktorius).

Didelei mūsų nuostabai veislynas be ilgų svarstymų sutiko dalyvauti. Klajoklių šuns neišgąsdino nei varginančios darbo sąlygos, nei pavojai šuniukams. Keturkojai atvyko į fotosesiją puikiai nusiteikę, visose nuotraukose džiaugsmingai pozavo ir demonstravo tik parodiniams šunims būdingą kantrybę.

Visa Bimas.lt komanda dėkoja Klajoklių šuniui už dalyvavimą projekte, draugiškumą ir labai šiltą priėmimą namuose!

Samojedų veislynas KLAJOKLIŲ ŠUO
Samojedų veislynas KLAJOKLIŲ ŠUO
Samojedų veislynas KLAJOKLIŲ ŠUO
Samojedų veislynas KLAJOKLIŲ ŠUO
Samojedų veislynas KLAJOKLIŲ ŠUO
Samojedų veislynas KLAJOKLIŲ ŠUO
Samojedų veislynas KLAJOKLIŲ ŠUO
Samojedų veislynas KLAJOKLIŲ ŠUO
Samojedų veislynas KLAJOKLIŲ ŠUO
Samojedų veislynas KLAJOKLIŲ ŠUO