Į pradinį puslapį

LIETUVOS GYVŪNŲ GLOBOS DRAUGIJOS KAUNO SKYRIUS

Šunų dresavimo mokykla

Šunų dresavimo mokykla

LGGD Kauno skyriaus Gyvūnų prieglaudoje nuo 1996 m. veikia šunų dresavimo mokykla. Čia kiekvieną pirmadienį, ketvirtadienį nuo 18.30 val. iki 20.00 val. ir šeštadienį nuo 10.00 val. iki 11.00 val. vyksta užsiėmimai su šunimis. Šunys dresuojami pagal bendrojo paklusnumo, apsaugos ir gynimo tarnybos programą, tarptautinės kinologų federacijos šunų vikrumo varžybų (Agility) taisykles. Į šunų dresavimo mokyklą priimami tik registruoti ir paskiepyti prieš pasiutligę ir kitas užkrečiamąsias (marą, enteritą, hepatitą) ligas šunys. Šuns amžius neribojamas, tačiau rekomenduotina pradėti dresuoti nuo 6 mėn. amžiaus. Visi šuniukai privalo būti pripratinti prie antsnukio.

Į šią mokyklą užsiregistravę šunų šeimininkai tampa LGGD Kauno skyriaus nariais).

LKD bendrojo paklusnumo programa

Į bendrojo paklusnumo šunų dresavimo programą pagal Lietuvos kinologų draugijos priimtą programą įeina:

Maždaug po 6 mėnesių dresavimo šuo gali laikyti egzaminą. Egzaminas išlaikomas, kai surenkama ne mažiau kaip 70 taškų. Jei nors viename iš pratimų gaunama 0 taškų (pratimas neatliekamas), egzaminas neįskaitomas.

(Visą šios programos aprašymą galite rasti K.Masilionio vadovėlyje "Kinologija, I dalis").

Apsaugos ir gynimo tarnyba

Dresuoti šunį pagal šios tarnybos programą galima tik tada, kai šuo jau gerai įvaldęs bendrojo paklusnumo programą.

Į šią tarnybą įeina :

Kai šunys ir jų dresuotojai visiškai įsisavina kurso programą, jei yra pageidaujančių, organizuojamas egzaminas. Egzamino metu ir šuo, ir jo šeimininkas gali surinkti po 100 balų. Egzaminas išlaikomas, kai kiekviename pratime šuo surenka ne mažiau kaip 12 balų, o dresuotojas – ne mažiau kaip 60 balų. Jei nors viename pratime šuo gauna 0 balų, egzaminas neįskaitomas.

(Pilną šios tarnybos aprašymą galima rasti K.Masilionio knygoje Tarnybinė ir dekoratyvinė šunininkystė).

Tarptautinės kinologų federacijos (FCI) šunų vikrumo (Agility) varžybos

Šioms varžyboms organizuoti reikalinga minimali aikštelė, kurios matmenys yra 20x40 metrų. Varžybų trasa gali būti 100-200 metrų ilgio (priklauso nuo varžybų kategorijos) ir gali turėti 12-20 kliūčių (gyvatvorė, sieninis viadukas, stalas, sustojimo zona, buomas, sūpuoklės, nuožulnių plokštumų tvora, slalomas, standus tunelis, lankstus tunelis, padanga, šuolis į tolį, upelis (vandens kliūtis), barjerai). Visos kliūtys turi turėti FCI priimtus išmatavimus. Varžybų trasoje kliūtys išdėstomos pagal varžybų teisėjo pasirinktą schemą ir visos sunumeruojamos. Jei šuo varžybų metu supainiojo kliūčių eiliškumą, jis iškart diskvalifikuojamas, tačiau jam leidžiama įveikto trasą iki galo, kad jis neįprastų stoviniuoti varžybų metu.

Jokios treniruotės ar trasos išbandymai prieš varžybas nėra leidžiami. Leidžiama tik vedliui be šuns susipažinti su varžybų trasa.

(Visas varžybų aprašymas ir teisėjavimas bei dalyvių įvertinimai aprašyti K.Masilionio vadovėlyje Kinologija, I dalis).